Westminster (Velká Británie - Londýn)

Městská čtvrť, v níž najdete jednu z nejstarších památek v britské metropoli, se jmenuje Westminster. Jméno Westminster původně označovalo území rozkládající se kolem Westminsterského opatství, odtud také pochází jméno celé oblasti. Westminster je již po devět set let sídlem anglické vlády. Historickým jádrem této oblasti je původní Thornay Island, na němž bylo postaveno právě Westminsterské opatství. To se stalo tradičním místem, v němž probíhala královská korunovace. Westminsterský palác, který s opatstvím přímo sousedil, se stal sídlem anglických panovníků poté, co Anglii v roce 1066 po bitvě u Hastingsu ovládli Normané. Od té doby je sídlem ustaveného parlamentu a soudního dvora Anglie. Panovníci sice měli patřičné zázemí v Toweru, ale v něm ve skutečnosti nebydleli.

Westminster

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Anglická metropole se od té doby rozvíjela ve dvou hlavních střediscích – ekonomické centrum vzniklo v City a kulturní ve Westmisnteru. Později se královský dvůr přestěhoval do jiných paláců ve městě a soudní dvůr do Královského soudního dvora, tedy blíže k hranicím City. I v současnosti je tato oblast centrem vlády. Parlament zasedá ve Westminsterském paláci a většina vládních ministerstev sídlí poblíž Whitehallu.

Nedaleko Westminsterského paláce najdete i Westminsterskou školu, která patří k největším anglickým veřejným školám. Přímo na území městského obvodu Westminster najdete tři ze čtyř fakult Westminsterské univerzity.