Základní informace o Devonu

V Devonu se můžete vydat na cestu časem, prohlédnout si starobylá města, seznámit se s námořními hrdiny, jako byl Drake, poznat na vlastní oči místa, kde se odehrávaly romány Agathy Christie a Conana Doyla, a poslechnout si dávné mýty a legendy. V Devonu se také pořádají festivaly všeho, na co si vzpomenete, od jídla po literaturu nebo závody v plachtění.

Devon

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Nic nepřekoná přírodní krásu pobřeží, vřesovišť a lesů. Mezi nejkrásnější díla stvořená člověkem patří exeterská katedrála a anglické zahrady na kopci Caste Hill a v Tapeley Park. Plymouth je centrem námořní historie a „anglická riviéra“ na jižním pobřeží nabízí tradiční přímořskou zábavu v letoviscích Torquay, Paignton a Brixham.

U moře si můžete užívat všechny vodní sporty, které si jen dokážete představit – vyzkoušejte surfování, plachtění, rybaření, nebo se jen opalujte na pláži. Ve vnitrozemí najdete nádherné turistické stezky, které vás provedou jak chráněnou oblastí Dartmooru, tak po pobřeží. Přidejte k tomu desítky kilometrů cyklostezek a výborná golfová hřiště a máte ideální místo pro aktivní dovolenou.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Devonu, letenky do Devonu i ubytování v Devonu.