Základní informace o Cambridge

V Cambridgi najdete typickou Anglii. Pojďte s námi na výpravu kolem majestátních univerzitních budov, objevte řeku poklidně tekoucí za nimi, rušný trh přímo v centru města a spoustu fantastických obchůdků, knihkupectví, hospod, kaváren a restaurací a to nejlepší cambridgeské ubytování. A samozřejmě i univerzitu, která město proslavila na celém světě. Město Cambridge, ležící ve východní Anglii na řece Cam má co nabídnout v průběhu celého roku – což z něj dělá ideální destinaci na výlet nebo dovolenou v Británii.

Cambridge

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Cambridge a její okolí si vysloužila skvělou reputaci jako centrum vzdělání i místo s dokonalou atmosférou. Dnes jsou její slavné koleje domovem více než 17 tisíc studentů a proslulou kapli – Kings College Chapel znají alespoň z obrázku lidé na celém světě. V Cambridgi studovali stovky slavných umělců a vědců – mezi nimi i Newton, Darwin, Wordsworth, Milton, Ian McKellan, John Cleese, Emma Thompsonová nebo Zadie Smithová.

I když je Cambridge relativně malé město, nabízí nepřeberné množství lákadel. Nachází se tu spousta muzeí, starobylých kostelů a město udržuje i původní historické tradice. Na návštěvě Cambridge si určitě nenechte ujít Fitzwilliam Museum, kde si můžete prohlédnout výjimečnou sbírku obrazů a Round Church, jeden z pouhých čtyř okrouhlých kostelů v Británii. A univerzitní botanická zahrada Cambridge University Botanic Garden je jedním z tajných pokladů města.

Mapa města