Základní informace o Nottinghamu

Nottingham je město nacházející se v Anglii. Leží v hrabství Nottinghamshire na řekách Leen a Trent. První zmínky o městě Nottingham pocházejí ještě z období před příchodem Římanů. Původní název města byl Tigguo Cobauc. Postupně se název měnil až do dnešního názvu Nottingham. V 9. století se stalo město součástí Danelaw.

V roce 1449 se Nottingham stal hrabstvím. Z tohoto regionu pochází i středověká legenda o ochránci slabých a utlačovaných jejíž hlavní postavou je Robin Hood. Dominantou města je socha Robina Hooda, která stojí nedaleko náměstí Old Market Square.

Nottingham

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ve městě se nachází římskokatolická katedrála svatého Barnabáše a tři kostely - St. Mary the Virgin, St. Peter’s a St. Nicholas. Další turistickou atrakcí je hrad Nottingham a množství zahrad a parků. Nottingham je sídlem dvou univerzit - University of Nottingham a Nottingham Trent University. Nejvýznamnější divadla ve městě jsou Nottingham Play House a Theatre Royal. Dále je v Nottinghamu několik galerií. Nejznámější je Nottingham Castle Museum a nebo Wollaton Park’s Yard Gallery. V současnosti město Nottingham obývá cca 247 000 obyvatel.

Mapa města