Základní informace o Bournemouthu

Historická viktoriánská architektura se v Bournemouthu pěkně snoubí s přímořskou architekturou ve stylu art deco. V bournemouthském kostele sv. Petra je pohřbena autorka Frankensteina, Mary Shelley. Kulturní akce se ve městě konají po celý rok a zahrnují vše od závodů veteránů po karnevaly a živá divadelní, komediální a operní představení.

Bournemouth

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Největším bournemouthským pokladem je jeho cenami ověnčená pláž - 11 km písku třpytícího se na slunci, kde se můžete opalovat, surfovat i projíždět na kole. Nenechte si ujít výstřední muzeum Russell-Cotes Art Gallery & Museum, půvabné viktoriánské zahrady a Oceanarium . Můžete se také projít po molu nebo z výletní lodě poznávat dorsetské pobřeží.

Ve městě je přes 250 restaurací, které vás zasvětí do všemožných kuchyní z celého světa, ale ochutnat můžete samozřejmě i tradiční speciality a dary moře. Najíst se můžete ve městě, na molu nebo na nábřeží. A pokud máte hluboko do kapsy, udělejte si piknik na pláži nebo si dejte tradiční fish‘n’chips, tedy rybu s hranolkami.

Mapa města