Základní informace o Bristolu

Bristol, centrum jihozápadní Anglie, leží jen 90 minut cesty vlakem z Londýna. Historický přístav nabízí spoustu skvělých lákadel a fantastických akcí a v průběhu celého roku se tu koná celá řada festivalů, od závodů regat na nábřeží po soutěže horkovzdušných balónů. Za skvělými nákupy zamiřte do Cabot Circus, ty nejlepší ryby a dary moře koupíte na trzích ve středověkém centru města. Bristolský Harbourside je plný vyhlášených restaurací, barů a kaváren a najdete tu i divadla a koncertní sály, které patří k těm nejlepším v zemi.

Bristol

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Bristol má nesmírně bohatou a pestrou námořní historii. Středověké Staré město s dlážděnými uličkami a historickými stavbami vypadá i dnes skoro stejně jako před sto lety. Bristol se kromě historie a památek pyšní i vynikající kulturní scénou a jedinečným charakterem.

Bristol nabízí spoustu lákadel. Největším symbolem města a nejslavnější památkou je proslulý visutý most Clifton Suspension Bridge Isambarda Kingdoma Brunela. Dalším Brunelovým mistrovským kouskem je loď ss Great Britain. Bristolskou zoo milují děti i rodiče a vědecké centrum Explore-at-Bristol je fascinující interaktivní technické muzeum s úchvatným planetáriem.

Mapa města