Základní informace o Londýně

Hlavní město Velké Británie vás rozhodně nenechá v klidu, ale naopak. Zcela vás pohltí. Prvním jeho výrazným rysem je multikultura, žije zde vedle sebe mnoho lidí různých národností a etnických skupin. Najdete zde uličky thajské, čínské, polské i české. Zároveň je Londýn jedním z hlavních center kultury v Evropě, konají se zde nejrůznější festivaly, existuje zde jedno z nejznámějších divadel vůbec – The Globe, muzeum voskových figurín, opera. Každoročně se zde koná pravidelně hned několik festivalů, ať už hudebních, divadelních či jiného zaměření.

Londýn

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Dalším z rysů britské metropole je jeho živočišnost. Tady se nikdy nenudíte, vždy máte kam jít. Řadu lidí fascinují zdejší obchodní centra, butiky, ale i malé krámky v uličkách, v nichž koupíte naprosto vše, co byste mohli chtít nebo potřebovat. Navíc většinou daleko levněji, než třeba v České republice.

Londýn má několik specifických znaků, které snad ani jinde nenajdete. Ať už je to metro, doubledeckery nebo třeba „bobíci“. Mnoho lidí sem jezdí za architekturou, která rozhodně stojí i za dlouhou cestu – vidět na vlastní oči Westminsterské opatství, katedrálu svatého Pavla nebo Tower bridge je opravdu zážitek.

Ať už se do Londýna vydáte kdykoli, vždy bude na co se dívat, kam jít a co navštívit. Metropole pulzuje životem a pro mnohé je ještě mnohem krásnější než třeba Paříž.

Mapa města