Základní informace o Skotsku

Skotsko je rozmanitá a mimořádná země s bohatou a fascinující historií. Ke Skotsku patří téměř 800 ostrovů, z nichž pouze 300 je obydlených, a zdejší krajina patří mezi ty nejkrásnější na světě. Skotsko je země kontrastů a pyšní se rušnými velkoměsty, která určitě stojí za vidění, i jezery, horami a pobřežím, jejichž krása vám doslova vyrazí dech. Skotsko sousedí na jihu s Anglií, na západě ho ohraničuje Atlantický oceán a na východě Severní moře.

Skotsko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Skotsko má bohatou historii a silné tradice a kulturu, na což jsou Skotové neskutečně hrdí. Skotsko bylo a je domovem mnoha slavných spisovatelů, malířů, sochařů, básníků a hudebníků. Velké hvězdy i mladé talenty můžete na vlastní oči spatřit na některém z mnoha festivalů, které se ve Skotsku pořádají, třeba na Edinburghském mezinárodním festivalu.

Rozmanitá a vzrušující historie zanechala ve Skotsku spoustu památek. Edinburské Staré město střeží hrad, který určitě musíte vidět, a nezapomenutelným zážitkem je i návštěva Srdce neolitických Orkneí, které patří mezi památky světového dědictví UNESCO nebo třeba výlet do jedné ze skotských palíren whisky. A samozřejmě si při návštěvě Skotska nemůžete nechat ujít příležitost spatřit lochneskou příšeru.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Skotska, letenky do Skotska i ubytování ve Skotsku.