Základní informace o Brightonu

Brighton není jen moře, nebo jen město; moře a město tu tvoří nerozlučnou dvojici a dohromady jsou zárukou nekonečné zábavy. Brighton a Hove jsou módní, nekonvenční, plné osobitého stylu a mají vše, co od dovolené v Británii očekáváte - královské paláce, elegantní regentskou architekturu, muzea, nádherné pláže i skvělé obchody. A to vše na jižním pobřeží Británie jen 49 minut jízdy z centra Londýna.

Bristol

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Při procházce po Brightonu před vámi defiluje 400 let historie a stylu. Royal Pavilion, úchvatný palác postavený králem Jiřím IV., představuje eklektickou směs nejrůznějších stylů, kterou jinde nenajdete. Ve městě je také spoustu muzeí a galerií, a po celý rok se zde konají i stovky kulturních akcí - od automobilových závodů po karnevaly nebo největší anglický umělecký festival, který se koná vždy v květnu.

Nenechte si ujít návštěvu Královského pavilonu, který byl sídlem Jiřího IV. a který je pravděpodobně nejexotičtějším a nejvýstřednějším královským palácem v Evropě. Projděte se po viktoriánském molu Pier a podél pláže lemované stylovými bary a kavárnami, které se perou o místo se surfařskými prodejnami, obrovskými sochami, pouličními hudebníky, stánky s čerstvými rybami a uměleckými ateliéry.

Mapa města