Základní informace o Aberdeenu

Aberdeen je třetí největší skotské město a rozhodně stojí za návštěvu. Jeho zářivé žulové panorama, proslulé po celém světě, doplňuje skvělá kulturní scéna, vynikající obchody, prvotřídní restaurace, světová muzea a rušný noční život. Je také jedním z mála britských měst, které se může pochlubit písečnou pláží a obklopuje ho nádherná krajina – přírodní poklady můžete obdivovat hned za městem v Royal Deeside, v národním parku The Cairngorms National Park i na pobřeží. Bohatá námořní historie města, fascinující architektura a skvělá whisky si vás určitě podmaní.

Aberdeen

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Život v Aberdeenu je nedílně spjat s oceánem – do přístavu připlouvají trajekty, rybářské lodě zde vykládají svůj celodenní úlovek a dělníci odtud míří na ropné plošiny na moři. Ve městě ale existuje i bohatá kulturní scéna, takže pokud budete chtít zajít na představení, bude z čeho vybírat.

Své nejoblíbenější značkové řetězce najdete na ulicích Union Street, Belmont Street a George Street, pokud zatoužíte po něčem speciálnějším, vydejte se do butiků v The Green nebo ve West Endu. Pokud nejraději nakupujete všechno pod jednou střechou, dobrá volba bude nákupní centrum na Union Square nebo Bon Accord Centre.

Navštivte některá ze skvělých muzeí, užijte si den na pláži nebo se vydejte na prohlídku slavných aberdeenských palíren. Určitě si nenechte ujít prohlídku Starého města, projděte se po jeho dlážděných uličkách, obdivujte majestátní žulové budovy a podívejte se i do vyhlášeného Námořní muzea.

Mapa města