Základní informace o Anglii

Anglie je největší zemí Británie a leží zde největší město Evropy. Lemuje jí přes 900 km nádherného pobřeží s nejlepšími turistickými atrakcemi na světě. Anglie je rozdělena do devíti regionů, z nichž každý má vlastní nezaměnitelnou tvář, historii a kulturu. Objevujte mírné kopce |Cotswolds, malebné cornwallské vesničky, pulzující Londýn nebo romantické pobřeží severovýchodní Anglie. V Anglii si to pravé místo na skvělou dovolenou najde každý.

Anglie

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V Anglii se nachází 21 britských památek památek světového dědictví UNESCO. Patří mezi ně Hadriánův val v severovýchodní Anglii, Stonehenge v jihozápadní Anglii, Canterburská katedrála na jihovýchodě nebo Tower of London a Greenwich v Londýně. Anglie se také pyšní sedmi městy ze seznamu Britského kulturního dědictví.

V každém koutě Anglie na vás čekají stovky skvělých lákadel. Od slavných londýnských pamětihodností přes starověký monument Stonehenge, po unikátní ekologický projekt Eden Project nebo skvělé atrakce pro celou rodinu jako jsou zoologické zahrady a safari nebo krásná místa na piknik a pláže. Použijte náš vyhledávač zajímavostí a akcí a najděte si zábavu přímo ve vaší destinaci.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Anglie, letenky do Anglie i ubytování v Anglii.