Základní informace o Hay on Wye

Hay on Wye proslavila jediná věc - knihy. Město je rájem knihomolů – jsou tu miliony knih, a jsou prostě všude. Knihkupectví je na hradě, v kině, v požární zbrojnici, v každé uličce. A pokud navštívíte město v květnu, můžete se těšit na každoroční literární festival Hay Festival of Literature.

Přimíchejte se mezi literáty na každoročním festivalu Hay Festival a vychutnávejte si uvolněnou večírkovou atmosféru světově proslulého festivalu. Dřívější americký prezident Bill Clinton ho kdysi nazval „Woodstokem mysli“. Kromě literatury se můžete těšit na divadlo, hudbu a společenské akce, které kosmopolitní program doplňují.

Hay on Wye

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Hay-on-Wye nabízí v téměř 40 knihkupectvích tisíce a tisíce titulů – tady si určitě vyberete. A pokud zrovna netoužíte po knihách, zamiřte do některé z mnoha galerií, obchodů se starožitnostmi nebo uměleckých obchůdků, i tady se dá peněženka pěkně provětrat. V Clyro, necelé dva kilometry od města najdete jedinečné malé komerční umělecké galerie.

Hay-on-Wye má hodně co nabídnout i milovníkům historie a přírody. Prozkoumejte ruiny nedalekého Llanthony Priory – augustiniánského kláštera z počátku 13. století. Podívat se sem můžete podívat po celý rok úplně zdarma. Hay-on-Wye leží přímo u hranice národního parku Brecon Beacons National Park a je ideální základnou pro všechny milovníky přírody a outdoorových sportů, kteří vyrážejí do parku za některým z mnoha lákadel v Monmouthshire nebo Breconském kanálu.

Mapa města