Architektura Londýna

V Londýně si opravdu přijdou na své všichni, které zajímá architektura, ačkoli zdejší budovy určitě ohromí i nejednoho laika prostě jen svou nádherou. Najdete zde vše od středověku až po nejmodernější budovy a všechny stojí za zhlédnutí a pozornost. Mezi středověké stavby se řadí například Tower, tedy vězení, kde končili i královi odpůrci. Při jeho návštěvě na vás dýchne právě i atmosféra odsouzených lidí, která je celým komplexem doslova protknuta.

Londýn

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Svoji monumentalitou vás určitě ohromí katedrála svatého Pavla, jejíž kopule je vidět už zdaleka. Nádherný chrám je jednou z londýnských dominant a britská metropole se právem stavbou v renesančním a barokním stylu ze 17. století pyšní. V Londýně byste si určitě neměli nechat ujít návštěvu Tower Bridge, který najdete hned vedle Toweru, podle něhož dostal své jméno. Most byl poprvé slavnostně otevřen v roce 1894 a dodnes patří ke zdejším atrakcím.

Další, co lidé většinou chtějí v Londýně vidět, je Buckinghamský palác, tedy sídlo panovníků. Většinou ohromí zejména jeho rozlehlost než architektura, ačkoli i ta určitě je hodna obdivu. Z moderních staveb je nejvýraznější tzv. sexy okurka, tedy St. Mary´s Axe, kterou najdete v samém srdci Londýna. Při návštěvě Londýna vás čekají příjemní stará viktoriánská předměstí, novodobé chrámy a mnoho památek, které většinou návštěvníci stejně nestihnou všechny zhlédnout.