Základní informace o Cumbrii

Šestnáct třpytivých jezer, nejvyšší hory Anglie, hluboká údolí, vřesoviště a mořské pobřeží Cumbrie a Lake District inspirovaly a okouzlily generace návštěvníků i slavných spisovatelů a básníků včetně Williama Wordswortha a Beatrix Potterové. Ale je toho tu k vidění mnohem víc než jen krásná příroda. Oblast se pyšní bohatou historií, pulzující současnou kulturní scénou a stále se zlepšující kulinářskou reputací. Ale hlavním zdejším lákadlem je obrovský výběr turistických aktivit v jednom z nejkrásnějších míst na světě.

Cumbria

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Jedinečná krajina, která byla inspirací Wordsworhovi i Beatrix Potterové, dnes vychovává novou generaci spisovatelů, umělců a muzikantů. Sochařské stezky, literární programy, pouliční umění a divadlo dohromady tvoří vzkvétající kulturní scénu. Oblast se také pyšní fascinujícím historickým odkazem. Doby minulé stále připomínají kamenné kruhy, římské pevnosti, historická sídla a muzea.

Cumbria a Lake District se díky svým malým pivovarům, restauracím oceněným michelinskou hvězdou i útulným kavárnám a farmářským trhům rychle stává rájem pro milovníky dobrého jídla. Jídlo a pití je tu připravováno lidmi, kteří jsou kvalitou přímo posedlí, ať jde o obyčejný chléb nebo luxusní delikatesu.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Cumbrie, letenky do Cumbrie i ubytování v Cumbrii.