Základní informace o Canterbury

Canterbury byl udělen titul města britského historického dědictví pro jeho fascinující historii a památky. V roce 597 n. l. sem přišel papež sv. Augustin, aby obrátil místní zpět na křesťanskou víru. I díky tomu získala část města statut světového dědictví UNESCO – kostel sv. Martina, St Augustine’s Abbey a Canterbury Cathedral, pocházejí právě z tohoto období.

Canterbury

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Canterbury je ráj pro všechny milovníky nakupování. V historických ulicích King’s Mile najdete fantastickou škálu nezávislých obchodů. Nebo zamiřte na High Street, kde vás čeká bezpočet obchodů proslulých obchodních řetězců. A nákupní centrum Whitefriars Shopping Centre v sobě skrývá více než 100 značkových obchodů a restaurací.

První zastávkou na cestě za památkami Canterbury by měla určitě být nádherná canterburská katedrála. Ve svatostánku, který je dnes památkou světového kulturního dědictví, byl v roce 1170 umučen arcibiskup Thomas Becket. A nenechte si ujít ani muzeum Canterbury Tales Attraction, kde Chaucerova středověká Anglie doopravdy ožívá.

Mapa města