Základní informace o Orknejích

Orknejské souostroví ležící nedaleko severního cípu skotské pevniny je tvořeno skupinou více než 70 ostrovů, z nichž jen 17 je obydlených. Většina místních žije ve městech Kirkwall a Stromness, kde najdete zajímavé turistické atrakce a pestrou nabídku zábavy. Poklidné písčité pláže, krásná krajina, pestrá příroda, čerstvé kvalitní jídlo a pohostinnost místních obyvatel dělají z Orknejí ideální místo pro odpočinkovou i aktivní dovolenou.

Ornkej

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Historie Orknejí sahá do doby před více než 4500 lety do mladší doby kamenné. Na ostrovech uvidíte i pozůstatky prehistorického osídlení, nejpozoruhodnější z nich se nachází ve Skara Brae. Na ostrovech také sídlí tisíce ptáků a žijí tu divoká zvířata. Srdce neolitických Orknejí (Heart of Neolithic Orkney), neolitické pomníky, kamenné kruhy a dávné hrobky a sídla jsou památkou kulturního světového dědictví UNESCO.

Na to, jak jsou Orkneje malé, je tady toho hodně k vidění a je tu pořád co dělat. Kirkwallu, hlavnímu městu ostrovů, dominuje velkolepá katedrála St Magnus Cathedral, která zobrazuje příběh o invazi Vikingů. Prozkoumejte i malé ostrůvky, které obklopují Mainland, a poznejte jejich osobitý charakter a typický ráz s fascinující historií, přírodou a památkami.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky na Orknejích i ubytování v Orknejích.