Základní informace o Cotswolds

Oblast Cotswolds vděčí za svou krásu především ovcím, které se zde chovají již od středověku. Bohatství získané z vlny pomohlo vystavět velké kostely a pro ovce byly postaveny typické nízké kamenné zídky, které sloužily jako ohrady. V kraji se nacházejí i další architektonické skvosty včetně černobílých středověkých domů v Tewkesbury nebo elegantních regentských domů v Cheltenhamu.

Cotswolds

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Zamiřte za nákupy místo do supermarketu pro změnu do malých místních obchůdků! Tradiční obchody se starožitnostmi najdete ve Stow-on-the-Wold a Tetbury, rukodělné řemeslné výrobky koupíte Cirencesteru, pro moderní oblečení a suvenýry zamiřte do Cheltenhamu a za luxusním zbožím se vydejte do obchodu Prince Charlese v Highgrove v Tetbury. Jídlo přímo od zdroje nakoupíte třeba na místním trhu, který pořádá biofarma Daylesford.

V Cotswolds vás čeká nejen krásná krajina, ale i bohatá historie. Navštivte nádherně upravené zahrady, dvě arboreta, přírodní rezervace a několik malých, ale nádherných muzeí. Vypravte se na výlet do Wildfowl a Wetlands v Slimbridgi, prohlédněte si gloucesterskou katedrálu, Westonbirt Arboretum a zahrady panství Hidcote Manor.

Mapa lokality