Základní informace o Portsmouthu

Poslechněte si slavné příběhy z historie města v některém z 11 zdejších muzeí – poznejte slavnou námořní minulost města v Portsmouth Historic Dockyard a Royal Marines Museum, v muzeu D-Day zjistěte, jakou roli hrálo město za 2. světové války, a po stopách slavného literárního velikána se vydejte přímo do rodného domu Charlese Dickense.

Portsmouth

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Nejlepším místem, kde s prohlídkou Portsmouthu začít, je věž Spinnaker Tower. V 170 metrech nad zemí budete mít město před sebou jako na dlani a uvidíte, jak je na malé ploše pěkně směstnané. Pozorujte dění v rušném přístavu a nebojte se vkročit na největší skleněnou podlahu v Evropě.s a great place to begin your visit to Portsmouth. Z výšky 170 metrů budete mít město před sebou jako na dlani a uvidíte, jak je na malé ploše pěkně směstnané. Pozorujte dění v rušném přístavu a nebojte se vkročit na největší skleněnou podlahu v Evropě.

Portsmouth se pyšní několika vyhlášenými restauracemi a pořádají se tady i dva gastronomické festivaly. Pravidelné farmářské trhy a bezpočet podniků, které nabízejí místní speciality, dělají z Portsmouthu nový ráj gurmánů.

Mapa města