Základní informace o Plymouthu

Plymouth se nachází ve Velké Británii. Spadá do regionu Anglie hrabství Devon. Město Plymouth bylo historicky důležitým přístavem a základnou Královského námořnictva. V současnosti má kolem 250 000 obyvatel. Nejstarší osídlení této oblasti spadá do doby bronzové. Za 2. světové války bylo město značně poškozeno při bombardování.

Město Plymouth nabízí svým návštěvníkům krásnou promenádu Plymouth Hoe. Na promenádě se nachází několik pomníků. Nejvýraznější je pomník věnovaný námořnictvu. Před pomínky se nachází Smeatons Tower přístupná od Velikonoc do září.

Plymouth

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Pod touto věží se nachází zábavní komplex Plymouth Dome. Na pobřeží stojí Royal Citadel. Z části je zde i dnes vojenská posádka a část je přístupná veřejnosti s průvodcem. Nedaleko se pak nachází Sutton Harbour přístav starého města, kde i dnes kotví rybářské lodě a konají se zde rybí trhy. Důležitá je i čtvrť Barbican kde se nachází obchody a restaurace. Mezi významnou atrakci města Plymouth patří National Marine Aqarium, s pestrou expozicí mořských živočichů a s nějvětší evropskou sbírkou mořských koníků. Město je protkáno parky a zelení. Největší parky jsou Victoria park a Central park.

Mapa města