Základní informace o Cornwallu

Cornwall je nejjihozápadněji položené hrabství v Anglii, proslulé svou nádhernou scenérií. Čekají vás tady hluboká zalesněná údolí, šumící modré moře, různorodá a pestrobarevná krajina, historická města, malebné rybářské vesničky i poetické samoty na březích řek. Ale Cornwall nabízí víc než jen krásnou scenérii - ochutnejte výborné místní speciality, poznejte zajímavou historií, vyzkoušejte adrenalinové sporty, nebo se vydejte na túru a objevujte místní tradice a užívejte si skvělou dovolenou přesně podle vašich představ.

Cornwall

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Cornwall má velké průmyslové dědictví a bývalá těžební krajina se dostala i na seznam památek světového dědictví UNESCO. Starodávné historické památky, jako jsou kamenné kruhy a pozůstatky vesnic z doby železné, se nacházejí mezi Land’s End a Penzance, zatímco venkovská krajina je poseta keltskými kříži.

Cornwall nabízí nejrůznější turistická lákadla, ze kterých si musí vybrat každý. Slavný Eden Project v St Austellu se zabývá vztahem člověka k přírodě a je jednou z největších turistických atrakcí v Británii. Pokud milujete umění, zajeďte se podívat do St Ives, kde je na 30 galerií včetně Tate St Ives. Fowey má hodně malých galerií a specializovaných obchůdků podobně jako St Agnes na severním pobřeží a Penzance za západě.

Pokud jste do Cornwallu přijeli ochutnat místní pirohy, tedy „Cornish pasties“ nebo cornwallské koláčky a čaj, zklamáni určitě nebudete. Ale nabídka cornwallských specialit je ještě mnohem širší, což ví i britské kuchařské celebrity jako Rick Stein nebo Jamie Oliver. Rickovy speciality z místních surovin můžete ochutnat v některé z jeho čtyř restaurací v Padstowu, restauraci Jamieho Olivera Fifteen najdete ve Watergate Bay.

Mapa lokality