Základní informace o Oxfordu

Oxford je město v hrabství Oxfordshier. Žije zde asi 150 tisíc obyvatel. Městem protéká řeka Temže. Ročně se sem podívá na 9 milionů turistů. Je zde plno obchodů, divadel i zimní stadion. Množství historických budov jsou oblíbeným místem filmařů. Nachází se zde knihkupectví Blackwell, což je údajně největší prodejna knih v celé Evropě.

Nachází se zde slavná University of Oxford a Oxford Brookes University. Oxfordská univerzita je nejstarší univerzita v anglicky mluvící části světa a současně je také jedna z nejstarších na světě (její počátky se datují do 11. století). Je považována za jednu z nejprestižnějších univerzit. Součástí univerzity je také několik muzeí a knihoven. Je zde téměř čtyřicet kolejí. Jednotlivé univerzitní areály velmi připomínají kláštery obklopené nádhernými zahradami. Je zde hodně fotbalových, kriketových a ragbyových hřišť.

Oxford

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Vystudovalo zde 8 zahraničních panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, nejméně 30 zahraničních prezidentů a premiérů a mnoho dalších. Studovali zde i Stephen Hawking, Lewis Carrol, Oscar Wilde, C. S. Lewis, J. R. R. Tolkien nebo Percy Bysshe Shelley.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Oxfordu, letenky do Oxfordu i ubytování v Oxfordu.