Základní informace o Leicesteru

Leicester má všechny vlastnosti pravé multikulturní metropole - je živé, prosperující a nadevše kosmopolitní. Mísí se tady nové i staré, zábavné i vážné a dohromady vytváří jedinečnou a nezapomenutelnou směsici. V Leicesteru objevíte krásné historické centrum, nové divadlo, vynikající restaurace i nedávno otevřené nákupní centrum Highcross Leicester za 350 milionů liber, ale i cenami ověnčené atrakce pro malé i velké, jako je vesmírné centrum National Space Centre nebo starověké římské trosky v Jewry Wall Museum.

Leicester

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V Leicesteru najdete spoustu zajímavých památek, které stojí za vidění. Začněte třeba v muzeu New Walk Museum and Art Gallery , kde se nachází nádherná sbírka německého expresionismu, nebo obdivujte římské památky v Jewry Wall Museum, kde uvidíte jednu z největších sbírek římské architektury v Británii. A nevynechejte ani návštěvu hradního parku a nahlédněte do středověké historie města. Za návštěvu stojí i strašidelný středověký Guildhall a kostel St. Mary de Castro, kde se ženil Geoffrey Chaucer.

Nové impozantní městské divadlo Curve Theatre postavené za několik milionů liber bylo otevřeno v listopadu 2008. Průkopnické divadlo bývá popisováno jako „nejimpozantnější kulturní projekt Evropy“ a po celý rok se zde hrají zajímavá představení. Za inspirací jiného druhu zavítejte do vesmírného centra National Space Centre, které vás určitě ohromí. Díky interaktivním hrám a nejmodernějšímu vesmírnému divadlu na světě se dostanete do míst, kam ještě lidská noha nevkročila. Na milovníky zvířat čeká Twycross Zoo nedaleko Atherstonu. Děti můžete vzít i na některou z velkolepých akcí pro celou rodinu, které se tu pořádají každé léto - například umělecký festival pro děti The Spark, který se koná na přelomu května a června.

Mapa města