Základní informace o Yorku

Město York leží v hrabství Yorkshire na severu Anglie. Návštěva města je nezapomenutelným zážitkem, kdy na vás dýchne historie posledních dvou tisíc let. Najdete zde stopy Vikingů, Římanů a mocných anglických rodů. Město bylo založeno v roce 71 a bylo hlavním městem Anglie, dříve než Londýn.

Nepřehlédnutelné jsou pozůstatky gotické pevnosti Clifford’s Tower na malém kopci blízko centra města, kterou zde nechal postavit Vilém Dobyvatel (William the Conqueror). Z pevnosti je nádherný výhled na velikou část Yorku a okolí.

York

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Město York je protkáno mnoha historickými úzkými uličkami, z nichž nejznámější je The Shambles, kde původně byly řeznické krámy. Úzkým průchodem z této uličky se dostanete na malé náměstíčko, kde stojí nejstarší hospoda v Yorku The Black Swan (Černá labuť), také ze 14. století. V poklidné zahradě téměř v centru města se nachází Merchant Venturers Hall (síň cechu obchodníků) z konce 14. st. Centrum města York je dodnes obehnáno 5 km dlouhými hradbami, po kterých se návštěvníci mohou projít. Krásu Yorku můžete obdivovat při projížďce lodí po řece Ouse, která teče centrem města.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Yorku, letenky do Yorku i ubytování v Yorku.