Základní informace o Belfastu

Město je na severu a na západě obklopeno pahorkatinou, východní část centra je zdobena malebnými domky nad řekou Lagan, která ústí do zátoky Belfast Laugh, to vše dělá z Belfastu město, které se může pyšnit opravdu výjimečnou polohou. Ačkoliv je město hodně známo kvůli teroristům, tak rozhodně má co nabídnout a bát útoku se zde opravdu nemusíte.

První osadníci se na tomto území usadili v roce 1177. V roce 1608 sem začali přicházet angličtí a skotští protestanti a v 17. století je následovali hugenoti. Hugenotské manufaktury na výrobu plátna se staly základním kamenem zdejšího textilního průmyslu. V roce 1922 se Belfast stal hlavním městem Severního Irska (patří k Velké Británii).

Belfast

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Jednou z dominant města je radnice City Hall, která je postavena ve viktoriánském stylu. Radnice stojí na náměstí Donegall Square, které se může pyšnit bohatou architekturou. Zajímavá je také knihovna Line Hall Library, která stojí v severozápadní části náměstí a veřejnosti je k dispozici její dřevem obkládaná čítárna s kavárnou. Celé okolí ulice Cornmarket je pěší zónou, nacházejí se zde úzké uličky, ve kterých dříve sídlili řemeslníci a nazývají se The Entries.

Nacházejí se zde velmi staré hospůdky, v jedné z nich, White´s Tavern se pivo čepuje už od roku 1630. Ve městě také sídlí nejstarší irské muzeum, které je dnes kulturním centrem a divadlem, Old Museum, pocházející z roku 1830. Ve městě je také Zoo a Botanická zahrada.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Belfastu i ubytování v Belfastu.