Základní informace o Ostrově Man

Ostrov Man, známý také pouze jako Mann, leží v Irském moři, zhruba na půli cesty mezi Irskem a Spojeným královstvím. Jeho plocha je 572 km2 a žije na něm zhruba 80 tisíc obyvatel. Oficiálním jazykem je zde jak angličtina, jíž v současné době používá drtivá většina obyvatel, tak i manština, keltský jazyk podobný třeba irštině. Ten je však téměř vyhynulý a mluví jím jen velmi málo lidí.

Ostrov Man

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ostrov Man je pochopitelně sám o sobě atrakce. Kvůli jeho velikosti na něm nenajdeme místa, která by se od sebe nějak výrazněji lišila, proto si z něj turisté většinou odnášejí celkový pocit. Jak už zde padlo, hlavní roli zde hraje příroda. Krajina je ve většině míst nenáročná, hodí se tedy perfektně i pro výlety s dětmi. Během nich si můžeme užít všudypřítomného klidu. To samé jako pro pěší turistiku platí i pro cyklistiku.

Za návštěvu také zcela jistě stojí nejvyšší vrchol ostrova Snaefell. Z něj se nabízí vskutku ohromující pohled do okolí. Obyvatelé říkají, že z něj můžeme vidět šest království – Mann, Anglie, Skotsko, Wales, Irsko a nebe. Kromě toho můžeme pozorovat okolní moře. V létě se na vrch můžeme dostat lanovkou, vede sem však také turistická cesta. Výstup po ní nám zabere zhruba půl hodiny. Lanovka vede z malebného městečka Laxey, jehož největší turistickou atrakcí je působivé vodní kolo.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky na Ostrov Man i ubytování na Ostrově Man.