Základní informace o Loch Lomondu

Loch Lomond song je oslavou mystické krásy místních kopců a bouřlivé minulosti kraje. Duchové Římanů, Vikingů a bojovníků z klanu Roba Roye stále bloudí po okolí. Najdete zde ostrovy plné starodávných zřícenin, převorství, kde se před Jindřichem VIII. ukrývala Marie Stuartovna a hrob Roba Roye.

Loch Lomond Shores v Ballochu nabízí futuristické turistické centrum s výbornými obchody. Nakupte si suvenýry a podívejte se i do obchodů jako Hawkshead, Jenners, Edinburgh Woollen Mill a do vynikajícího obchodu s potravinami Valvona a Crolla.

Loch Lomond

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Po celé oblasti také najdete galerie a obchody s uměním. Keramická dílna a umělecká galerie Mansfield Studios s výhledem na Loch Long vystavuje keramiku, šperky, fotografie, malby, textilie a další umělecká díla.

V Loch Lomond jsou k vidění nejen přírodní krásy. Vyjeďte si parníkem do Loch Katrine, kde se odehrává Jezerní panna Waltera Scotta, prohlédněte si půvabnou vesnici Luss a převorství Inchmahome, kde se ukrývala Marie Stuartovna před útěkem do Francie.

Mapa lokality