Základní informace o Glasgow

Je jedno z největších a zároveň nejzajímavějších měst Spojeného Království. Žije zde mnoho tisíců irských přistěhovalců a je ze všech britských měst nejvíce skotské. Glasgow vyrostl kolem katedrály, kterou v 6. století založil sv. Mungo. Je jedinou památkou ze středověku, která se zde zachovala. Místní univerzita byla založena v roce 1451, je to čtvrtá nejstarší univerzita v zemi. Město je obklopeno nádhernou přírodou. Na severu se nachází Highlands, na západě Hebridy a na jihu zvlněné kopce jižního Skotska.

Glasgow

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Je zde plno budov vystavěných ve viktoriánském a georgiánském stylu. Na předměstích jsou čtvercová nebo půlkruhová náměstí obklopená terasovitými domky. Na náměstí George Square můžete shlédnout nádhernou starobylou architekturu a je zde také pošta, Bank of Scotland a City Chambers. City Chambers je ředitelství městské rady a jeho sály byly vystaveny v 80. letech 19. století. Katedrála Glasgow se začala stavět roku 1238 a je ukázkou gotické architektury.

Hned vedle katedrály je muzeum zabývající se životem svatého Munga. Na ulici Sauchiehall St naleznete pěší nákupní zónu se spoustou obchodů a také plno hospod a restaurací. Koná se zde hned několik festivalů. Celtic Connections je dvoutýdenní hudební festival, který začíná v polovině ledna. Od poloviny června se zde koná West End festival hudby a umění, který trvá také dva týdny. Na začátku července se zde koná International Jazz Festival.

Obě železniční nádraží (Central a Queen) a autobusové nádraží Buchanan, se nachází jen pár bloků od hlavního náměstí George Square.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Glasgow, letenky do Glasgow i ubytování v Glasgow.