Základní informace o Sheffieldu

Sheffield je město, které bývá někdy nazýváno největší vesnicí ve Velké Británii. Leží v severovýchodní části země. Město Sheffield obývá asi 447 000 obyvatel. Pohled do historie města nožů - Již od 14. století je známé kvalitní výrobou řezných nástrojů. Na začátku průmyslové revoluce došlo k velkému nárůstu obyvatelstva a k prudkému rozvoji města.

Sheffield nabízí nepřeberné množství památek, které nenajdete nikdo jinde. Blízko vlakového nádraží se nachází Cultural Industries Quarter s kluby a galeriemi.

Sheffield

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V centru města Sheffield stojí Town Hall - radnice, kterou se vyplatí navštívit, jelikož je kulturním pokladem města. V její blízkosti se nachází kovová socha Vulkána, římského boha ohně a kovářství, která připomíná ocelářský průmysl. Severně od radnice najdeme katedrálu sv. Petra a Pavla.

Nedaleko katedrály stojí Cutler´s Hall, třetí největší palác ve městě. Palác vlastnil nožířský cech a dnes je zde expozice věnovaná nožířskému řemeslu ve městě. Jižně od radnice vede pěší zóna Moo Quarter s mnoha obchody. K významným atrakcím města patří Peaceful Gardens s vodotrysky a Winter Garden (Sheffildské zimní zahrady). Najdeme zde také několik muzeí: Vity Museum nebo Kelham Island Museum.

Mapa města