Základní informace o Walesu

Wales je malá země s pestrou historií a úžasnou krajinou. Pyšní se hned třemi národními parky a pěti chráněnými přírodními oblastmi. Od severu na jih měří pouhých 270 kilometrů a z východu na západ 95 kilometrů, takže do hor nebo k moři tu nikdy není daleko. Ve Walesu ale najdete i rušná města, tradiční vesničky a skvělé turistické zajímavosti. Velština patří mezi nejstarší jazyky na světě, ale dodnes jí mluví velká část obyvatel.

Wales

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Wales má bohatou historii a kulturu a velšské památky jsou opředeny mnoha mýty a legendami. Říká se mu "země hradů", nachází se jich tu úctyhodných 641 – to je víc hradů na hlavu než ve kterékoli jiné zemi na světě. Ve Walesu najdete i dvě památky světového dědictví UNESCO, a přestože hlavní město Cardiff pochází z doby Římanů, je nejmladším hlavním městem v Británii.

Důkazem pohnuté historie jedné z nejstarších civilizací na světě jsou i stovky památek rozesetých po celé zemi. Uvidíte římská opevnění, více než šest set hradů a bezpočet památek opředených tajemnými mýty a legendami. Vydejte se po stopách krále Artuše a kouzelníka Merlina, objevujte malé zapadlé vesničky i pulzující města s bohatým nočním životem.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Walesu, letenky do Walesu i ubytování ve Walesu.