Základní informace o Newcastle

Města Newcastle a Gateshead leží v severovýchodní Anglii. Rozkládají se na protějších březích řeky Tyne, a spojují se v oslnivém Quayside. Newcastle i Gateshead jsou plné restaurací, barů, kaváren i turistických lákadel, včetně slavného mostu Gateshead Millennium Bridge a monumentální sochy Anděl severu. Souměstí nabízí to nejlepší ze severovýchodní Anglie a láká na skvělou dovolenou.

Newcastle

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Newcastle-Gateshead je po celém světě znám jako živé kulturní centrum. Během celého roku se tu pořádají nezapomenutelné kulturní akce a festivaly, parky a zahrady kvetou a pro všechny milovníky sportu jsou tu připraveny nekonečné možnosti vyžití. Památky na téměř dva tisíce let historie uvidíte na každém kroku - na budovách, mostech i v ulicích.

Newcastle-Gateshead je plný turistických zajímavostí, které prostě musíte vidět. Navštivte centrum současného umění BALTIC Centre for Contemporary Art a prohlédněte si skvělé výstavy, které se pravidelně obměňují. Za vidění stojí i hrad Keep, postavený na místě, kde v 11. století stával dřevěný hrad „New Castle“ postavený synem Viléma Dobyvatele, který dal městu jméno. Neváhejte vystoupit až na cimbuří, výhled z hradeb opravdu stojí za to.

Mapa města