Základní informace o Blackpoolu

První návštěvníci se do Blackpoolu začali hrnout už za vlády královny Viktorie a od těch dob je město nejpopulárnějším přímořským letoviskem v Anglii. I když se od té doby hodně změnilo, i dnes tady narazíte na cinkající tramvaje, slavná divadla, historické dřevěné horské dráhy a nostalgickou dávku přímořské zábavy. Blackpoolská věž, postavená v roce 1894, stále nabízí úžasnou vyhlídku na město a okolí.

Blackpool

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V celém Blackpoolu je nepřeberné množství obchodů a v novém nablýskaném nákupním centru Hounds Hill Shopping Centre najdete všechny své oblíbené obchody pod jednou střechou. Na památku si kupte tradiční dlouhé lízátko - samozřejmě s velkým nápisem Blackpool.

Blackpool je plný turistických atrakcí a je jen na vás, jestli zvolíte spíš lenošení na pláži nebo zábavu ve víru hudby a světel v některém ze zdejších klubů. Nenechte si ujít výhled z věže Blackpool Tower se skleněnou podlahou, ale pozor na závrať! Adrenalinový zážitek vás čeká na nejrychlejší horské dráze na světě na pláži Pleasure Beach nebo vyzkoušejte kolotoče a herny podél pobřeží.

Mapa města