Základní informace o Bathu

V Bathu uvidíte unikátní pozůstatky z dob Římanů, nádhernou georgiánskou architekturu a na historické památky vyprávějící příběh slavné minulosti města narazíte doslova na každém kroku - není divu, že Bath patří mezi památky světového dědictví. Světoznámé lázeňské město bylo postaveno na místě, kde před více než 2000 lety Římané objevili přírodní horké prameny, a původní římské lázně se tu dochovaly dodnes. Bath je prosperující živé město, kde se mísí fascinující historie se současnou kulturou. Na návštěvníky čekají i nejrůznější muzea, umělecké galerie, okouzlující zahrady a moderní turistické atrakce. Bath je krásné historické město, které byste si určitě neměli nechat ujít.

Bath

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Zlaté město Bath vítá své návštěvníky už více než dva tisíce let. Město je zapsáno na seznamu památek světového dědictví UNESCO a je také jedním z měst britského kulturního dědictví. Najdete tu jak historické architektonické klenoty jako je Royal Crescent, Circus a most Pulteney Bridge, tak pulzující kulturní scénu. Pravidelně se zde konají festivaly, divadelní představení, koncerty i pouliční představení.

Byl by hřích navštívit Bath a nepodívat se do původních lázní Roman Baths a na kolonádu Pump Room – jednu z nejunikátnějších památek Evropy, kde vyvěrá jediný horký pramen v Británii. Koupat se tu dnes už bohužel nedá, za horkou léčivou lázní se vypravte do moderních termálních lázní Thermae Bath Spa, kde se používá stejná teplá minerální voda, v jaké se koupali Keltové a Římané už před 2000 lety.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Bathu, letenky do Bathu i ubytování v Bathu.