Základní informace o Manchesteru

Město nejspíš nejvíce proslavil jeho fotbalový klub Manchester United. Manchester je také domovem hudební skupiny Oasis. Žije zde nepočetnější studentská komunita z celé Anglie. V centru města se můžete pohybovat snadno pěšky nebo tramvají. V centru města je náměstí Albert Square, kterému dominuje radnice Town Hall, která je postavena ve viktoriánském stylu. Pochází z roku 1867 a může se pyšnit věží vysokou 84 metrů. Na jih od středu města se nachází University of Manchester. V oblasti Rusholme je plno levných indických restaurací. Castlefield Urban Heritage Park je velmi zajímavý objekt. Je tvořen průmyslovými relikty, které byly sestaveny do sebe jako stavebnice. Nachází se tam také Museum of Science and Industry. Díla od raně italských, holandských a vlámských malířů najdete v City Art Gallery (roh ulic Princess a Mosley St). Uvnitř komplexu Lowry se nacházejí dvě divadla a několik galerií. Pokud chcete mít přehled o akcích, které se ve městě zrovna konají, rozhodně si nezapomeňte koupit City Life, což je místní časopis.

Manchester

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Město nabízí velmi širokou škálu noční zábavy. V klubu Band on the Wall si můžete poslechnout hudbu všech možných žánrů. Velmi oblíbeným zejména mezi studenty je Lass O´Gowrie, je zde malý pivovar. Ve městě je velmi početná komunita homosexuálů a tak se zde nachází více než 20 gay barů (zejména na Canal St).

V roce 1996 město zasáhl pumový atentát, který zdecimoval velké území v okolí Arndale Shopping Centre, k útoku se přihlásila teroristická skupina IRA. Na postiženém místě bylo vybudováno několik veřejných prostranství a velké moderní budovy.

Mapa města