Zagori (Řecko)

Národní park Zagori najdeme na řecké pevnině v kraji Epirus na sever od Ioanniny. I když vzdálenost může mnohé odradit, výlet na toto místo určitě stojí za to. Zhruba 45 místních vesnic zůstalo téměř nezměněno po celá staletí. Doprava sem je určitě nejlepší vlastním či pronajatým vozem. První zajímavost najdete ve vesnici Kipi, kde stojí staré obloukové mosty z 19. století. Ty usnadňovaly průchod karavan a soumarů. Většinou jejich stavbu financovali místní obyvatelé a mosty nesou jejich jména. První z nich je most Kokkoro, druhý Kalogeri, nazývaný také Plakida, se třemi oblouky. Dál za městem leží ještě most Nigidas a překrásný kostelík Agios Giorgios postavený roku 1975.

Zagori

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Další zajímavostí v kraji Zagori je městečko Monodendri, kde můžete navštívit klášter Agia Paraskevi z 15. století. Najdeme jej na kraji soutěsky, na kterou se nám zde otevře překrásný výhled. A ti odvážnější můžou sejít i úzkou cestou pod klášterem trochu níž do soutěsky, kde je výhled na okolní krajinu ještě krásnější.

Atmosféra dávných dob na vás dýchne ve městech Mikro Pepingo a Megalo Pepingo, kde vás okouzlí tradiční malé domky a křivolaké uličky. Najdete zde také řadu taveren a restaurací nabízejících tradiční speciality.

Cestou zpátky se můžete zastavit i ve velkém městě Ioannina, středisku zdejšího kraje. Pokud se nenecháte odradit vzdáleností, budete jistě nadšeni a poznáte skutečnou tvář Epiru.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Řecka, letenky do Řecka i ubytování v Řecku.