Základní informace o Paleokastritsa

Jedním z nejkrásnějších a nenavštěvovanějších míst ostrova je Paleokastritsa na severozápadním pobřeží. Najdeme zde malebné pobřeží plné spletitých poloostrovů a ostrovů, tyrkysově modré moře i řadu pláží. Na největším ze zdejších ostrovů stojí byzantský klášter Panagia Thótokos, který byl vystavěn ve 12 století. Jeho součástí je také muzeum skrývající mimo jiné i několik velice vzácných ikon.

Paleokastritsa

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ve zdejším přístavu je možné nastoupit na malou loďku, která vás zaveze na obhlídku místního členitého pobřeží a podíváte se také do modré laguny skryté uvnitř skal.

A kdo by se rád pokochal překrásým výhledem, ten může vyrazit na vyhlídku Bella Vista, která je považována za nejkrásnější na Korfu. Zde se může občerstvit v některé z taveren, či nakoupit suvenýry a pohledy v malých obchůdcích. Je však třeba upozorit, že cesta sem, není úplně nenáročná. Na vyhlídku se sice dá vyjet autem, čeká vás ale příkré stoupání a kličkování úzkými uličkami zdejšího městečka, kde už domy kolem silnice nesou patrné známky mnoha odřených vozů.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Paleokastritsa i ubytování v Paleokastritsa.