Základní informace o Oia

Vzdálenost městečka Oia od Firy, největšího města ostrova Santorini, nepřesahuje po vydlážděné cestě 10 km. Ačkoliv i zde najdou turisté četou nabídku obchodů, diskoték a barů, je místo o něco klidnější, než hlavní město, a zachovalo si více ze své tradiční atmosféry. I zde najdete domy vytesané přímo do skály s bílou či okrovou omítkou.

Většina z budov je vystaveně v neoklasicistickém stylu, je zdobena kamínky a květinami a vytváří překrásný ráz celého města. Samotné náměstí zde vypadá jako velká terasa přímo nad kalderou. Oiu proslavila především krása místních západů slunce, kdy je nejen krásný výhled z většiny domů, taveren a restaurací přímo na slunce mizející v moři, ale také na úzké uličky, terasy a schodiště ozářená měkkým žlutooranžovým světlem.

Oia

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Turisté zde mohou navštívit kostel Agiou Sezontos – spasitele, postavený roku 1680 či místní Námořní muzeum. Vzhledem k tomu, že Oia byla vždy městem rybářů a námořníků, najdete zde bohatý pohled do historie. V Oie najdete také dvě překrásné pláže. Nejsou však dostupné vozem. Cesta na pláž Armeni, kde je též přístav, vede po 300 schodů dlouhé stezce a na Ammoudi po 200 schodů dlouhé cestě.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky města Oia i ubytování městě Oia.