Základní informace o Rhodosu

Řecký ostrov Rhodos (Ρόδος) nalezneme nedaleko pobřeží Malé Asie. Jedná se o největší z Dodekanéských ostrovů, což je skupina dvanácti ostrovů v Egejském moři, a čtvrtý největší ostrov celého Řecka. Rhodos je 78 km dlouhý a 40 km široký hornatý ostrov, jehož nejvyšší vrchol Atavyros se tyčí do výše 1215 m. n. m. Hlavní město nese stejné jméno jako ostrov sám – Rhodos, a každoročně přiláká tisíce turistů, lačnících po poznání. Najdeme zde historické centrum celého ostrova, palác velmistrů, mešity i malé obchůdky a taverny ukryté ve starých úzkých uličkách.

Rhodos

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ostrov věčného slunce, jak bývá Rhodos právem nazýván, má 220 km dlouhé pobřeží, nabízející turistům velké množství pláží, od malých klidných zátočin, po několikakilometrové písečné pláže. V sezóně zde neprší a mimo ni pouze slabě, což láká řady turistů. Většinu letovisek nalezneme především na východním pobřeží, kde je moře klidnější a vítr příliš nefouká. Celé východní pobřeží Rhodosu také nabízí velký výběr písečných i oblázkových pláží. Na západním pobřeží bývá naopak často větrno a moře bývá vzbouřené a zkalené. Také pláže tu jsou převážně oblázkové. Západní pobřeží tedy uvítají především milovníci surfování.

Díky své bohaté historii nabízí dnes turistům Rhodos řadu památek. Nalezneme tu stavby z doby antiky, památky vybudované za éry rytířského řádu johanitů i za osmanské nadvlády. Na pobřeží se tak vypínají křižácké hrady a v horách stojí byzantské chrámy a kláštery.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky na Rhodos i ubytování na Rhodosu.