Základní informace o Kokkari

Kokkari je jedno z největších a nejoblíbenějších letovisek na ostrově. Najdeme jej na severním pobřeží ostrova Samos přibližně 10 km od hlavního města. Nízké kopce s piniemi a olivovými háji obklopujícími Kokkari dovolují severním větrům proniknout až k plážím, kde jsou proto ideální podmínky pro vodní sporty, především surfování. Návštěvníci zde mají na výběr z několika velkých oblázkových pláží i dvou menších, klidnějších, kde se mohou oddávat nerušené relaxaci. Blízko Kokkari nalezneme také pláž Lemonakia pokrytou zářivě bílým jemným pískem.

Kokkari

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Destinace nabízí velkou řadu ubytoven od malých skromných penzionů a apartmánů po luxusní hotelové komplexy. Také obchodů se suvenýry, základními potravinami, restaurací, taveren a barů je v Kokkari více než dost. Ačkoliv Samos bývá v noci spíše klidný, v Kokkari četné noční kluby a diskotéky lákají živou i reprodukovanou hudbou tancechtivou mládež až do ranních hodin.

Kokkari je ideálním místem k výletům do blízkého hlavního města, kde kromě řady moderních obchodů a krásného přístavu, najdete také četné historické památky. Komu by se však do města Samos nechtělo, ten se může vydat z Kokkari směrem do vnitrozemí, kde dál od pláží a turistického ruchu najde překrásné malé vesničky dýchající stářím a klidem s jejich neopakovatelnou a jedinečnou atmosférou.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Kokkari i ubytování v Kokkari.