Základní informace o Moraitice

Moraitika leží na východním pobřeží a od letoviska Messonghi jí dělí pouze řeka Messonghi. Ačkoliv by se zdálo, že jsou si obě střediska velice podobná, Moraitika žije daleko větším nočním životem, který tu zprostředkovává řada diskoték, barů a nočních klubů. Přes den nabízí letovisko možnost koupání a opalování na písko-oblázkové pláži. Přístup do vody je velmi pozvolný a během sezony má zdejší moře příjemnou teplotu. Moraitika je tedy ideální i pro neplavce a rodiny s dětmi. Ti odvážnější si naopak můžou vyzkoušet některý z dostupných sportů jako je jízda na člunu, vodní lyžování, potápění či závodní jízda v motokáře.

Moraitika

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kolem pláže naleznete také řadu příjemných restaurací a taveren nabízejících především tradiční řecké speciality. Nicméně můžete narazit také na pizzerii či rychlé občerstvení. Obchody v letovisku nabízí vše potřebné – potraviny, nápoje, ale samozřejmě také oblečení a dárkové předměty. V místě je několik kostelů, které pořádají nejrůznější náboženské oslavy svátků a výročí.

V samotném letovisku najdete také zbytky antických staveb, či se můžete vydat k řece Messonghi a pozorovat zdejší rybáře při práci. Mnohem zajímavější je ale původní vesnička Ano Moraitika, která leží ve vyšší poloze nad letoviskem. Při stoupání k vesnici se můžete zastavit na obhlídku unikátního kláštera s pozoruhodnou zvonicí. Nahoře pak na vás čeká krásný výhled na moře a pobřeží. Samotná vesnice skrývá mnoho tradiční řecké krásy v podobě malebných domků, úzkých uliček a starých obchodů a taveren.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Moraitiky i ubytování v Moraitice.