Základní informace o Zakynthosu

Zakynthos je třetím největším ostrovem Iónského moře. Rozlohou pokrývá 410 km² a délka pobřeží činí 123 km. Povrch ostrova je velice hornatý a to především jeho západní část. Na východě najdeme naopak spíše úrodné nížiny. Nejvyšší hora Vrachionas se vypíná do výše více než 700 metrů nad mořem. Ostrov oplývá zelení a zemědělství se zde vcelku daří. Nejčastějšími zdejšími produkty jsou olivy, olivový olej a citrusy. Zakynthos je také domovem známých Zantských rozinek.

Zakynthos

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Zakynthos je ostrov plný bohaté flóry i fauny. Díky mnoha překrásným květům omamné vůně rostoucích zde volně v krajině, je často nazýván „ostrovem vůní“. Jedněmi z nejznámějších obyvatel ostrova se zase stali mořské želvy (Caretta caretta), které na zdejší pláže každoročně připlouvají naklást vajíčka. V celém Středozemním moři jich však už zbývá pouhých přibližně 2000 jedinců, takže jejich návštěvy jsou více než vítány. V chladné vodě podmořských jeskyní se v létě také skrývají tuleni středomořští (Monachus monachus).

Hlavním městem ostrova je Zakynthos a v současnosti zde žije přibližně 10 tisíc z celkových 40 tisíc obyvatel ostrova. Centrum města nabízí rušný život plný kaváren, restaurací a nočních klubů, postranní uličky jsou pak klidnější plné voňavých květů a tajemných zákoutí. V přístavu na první pohled upoutá věž kostela svatého Dionýsa, která je obzvláště impozantní v noci, kdy je krásně osvětlená.

Díky strategické poloze, je ostrov ideální k poznávání Řecka. Nedaleko odsud najdeme ostrov Kefalonie s unikátními jeskyněmi, pevnostmi a kláštery. Daleko to není ani do Athén, kde si lze prohlédnout slavnou Akropoli, Panthenon, četná muzea a tisícileté stavby.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy na Zakynthos, letenky na Zakynthos i ubytování na Zakynthosu.