Základní informace o Asklipiu

Vesničku Asklipio nalezneme 64 km od hlavního města. Její dominantou je chrám Kimisis tis Teotókou. Postaven byl roku 1060 a v nedávné době prošel celkovou rekonstrukcí. Díky tomu můžete obdivovat ne jen zajímavý zevnějšek, ale také stylově zdobený interiér s překrásnými nástěnými malbami. Parkování je možné přímo u chrámu a vedle parkoviště najdete také příjemnou restauraci. Při posezení na zdejší terase si můžete během oběda vychutnat překrásný výhled na vesnici a její okolí.

Asklipio

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V blízkosti chrámu naleznete také malé folklorní muzeum, které vám přiblíží život zdejších obyvatel v letech nedávných i dávno minulých. Zajímavostí je především zdejší starodávný lis na olivy.

Na svahu za vesnicí lze spatřit rozvaliny staré johanitské pevnosti. Z její slávy se do dnešního dne příliš nezachovalo, díky své poloze však nabízí krásný výhled do okolí. Spatřit odsud můžete také pláž Kiotary, která je turisty často vyhledávána. Zdejší letovisko nabízí řadu obchůdků a taveren a lze tu využít také velkou řadu vodních atrakcí, jako windsurfing, kanoistika či parasailing.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Asklipia i ubytování v Asklipiu.