Základní informace o Ágios Nikólaos

Ágios Nikólaos je hlavním městem nejvýchodnější krétské prefektury Lassithi. Původně se město jmenovalo Lato pros Kamara a v byzantském období se stalo důležitým obchodím přístavem. Ve 13. století bylo město vážně poničeno Benátčany a Janovany a po dlouhou dobu zůstalo neobydlené. Až v 19. stol sem přišli Sfakioté ze západní Kréty a založili město Ágios Nikólaos.

Zároveň došlo také k propojení sladkovodního jezera Voulismeni, které dnes leží v centru města, se zálivem Mirabello. Šedesát metrů dlouhým kanálem i dnes proplouvají malé rybářské lodě. Podle legend se v jezeře koupali bohyně Athéna a Artemis. Dnes je obklopeno tavernami a bary.

Ágios Nikólaos

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Již od moře se zde zvedají příkré kopce poskytující překrásný výhled na město. Centrum kolem jezera je s předměstím na kopcích spojeno schodišti. Pro silnice je tu terén příliš příkrý.

Jednou z nejvýznamnějších památek města, je kostel Agios Nikolaos pocházející již z 9. století zdobený vzácnými freskami. Ve městě najdeme také Muzeum národního umění a Archeologické muzeum.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Ágios Nikólaos i ubytování v Ágios Nikólaos.