Základní informace o Lefkasu

Město Lefkas, někdy také nazývané Lefkáda, je hlavním městem a správním střediskem ostrova. V roce 1953 většinu zdejších staveb zničilo velké zemětřesení, a proto zde najdeme spíše novější stavby. Ty už jsou proti otřesům, jež jsou v této části Řecka dosti časté, více odolné. Původní město se nacházelo přibližně o 3 km dál a historikové odhadují, že bylo jedním z vůbec největších měst starověkého Řecka. Kolem města se rozprostírá atraktivní solná laguna. Hlavní městská pěší třída nese jméno německého archeologa Dorpfelda. Najdeme na ní snad největší koncentraci taveren, restaurací a obchodů se suvenýry na celém ostrově. Celá pěší třída pak ústí na náměstí Platía Agia Spiridonos.

Lefkas

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ve městě Lefkas můžete navštívit také archeologické muzeum s řadou historických památek. Ty nejstarší sahají dokonce až do doby paleolitu. Největším pokladem celého muzea je hliněná soška tančícího flétnisty s nymfami pocházející z 6. století př. n. l. Další zajímavostí, která by při návštěvě Lefkasu neměla ujít vaší pozornosti, jsou netradiční zvonice, které jsou zde postaveny s použitím velkého množství železa a jako samostatné stavby nezávislé na budově kostela. To jim zajišťuje velkou odolnost vůči zemětřesení.

Město Lefkas nabízí spoustu zajímavostí a krás. Kdyby vás ale i tak omrzelo, můžete se vydat poznávat také jeho okolí. Například pevnost Agia Mavra pocházející ze 14. století. Tu najdete u šíje spojující ostrov s pevninou. Nebo do Alabastrové jeskyně, kde můžete vidět řadu překrásných starých stalagmitů, které vypadají jako z alabastru. Okolo hlavního města Lefkas se rozprostírá poměrně velká laguna, podél níž vede malá silnice. Na jejím severozápadním konci uvidíte pozůstatky starých větrných mlýnů.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Lefkasu i ubytování v Lefkasu.