Základní informace o Fiře

Hlavním městem Santorini je Fira (též Thíra) a to od počátku 19. stol, kdy nahradila město Pyrgos Kallistis. Najdeme jej osamocené stát vysoko nad zálivem, od jehož pobřeží sem vede 600 kroků dlouhá velice strmá cesta. Kdo by však o takový výšlap nestál, může využít místní lanovku, či trochu tradičnější způsob dopravy, osla.

Nyní je Fira rozvíjejícím se městem, s přibližně patnácti sty obyvateli, kteří, ačkoliv žijí v současnosti, se snaží nezapomenout na staré tradice.

Fira

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V centru města najdeme tržiště i řadu obchodů a krámečků nabízejících rozličné zboží k ukojení tužeb všech místních obyvatel i návštěvníků z celého světa. Nechybí ani místní typické malé jedno či dvoupodlažní domky zapuštěné do skály nad mořem. Terasy domů nejsou vlastně terasami, ale balkony nebo průchody s klenbami a arkádami a malými, bílými, zdobenými fasádami. Přímá linie je neznámá, všechno je zakřivené, což dodává unikátní architektonickou charakteristiku domkům ve Fiře, skrytými zčásti v zemi.

Snadno se vám zde může zdát, že ačkoliv vstoupíte do zdánlivě jednopatrového domku, schodiště vás svede i dvě či tři patra níže. Neocitnete se však ve studeném vlhkém sklepě, jak by ste čekali. Naopak. Když otevřete okna, osvěží vás čerstvý vánek a vy si budete moci vychutnat překrásný výhled na moře.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Firy i ubytování v Fiře.