Základní informace o Kassiopi

Malou rybářskou vesnici Kasiiopi najdeme na severovýchodě ostrova přibližně 36 km od hlavního města Kerkyry. Ačkoliv dnes v okolí vesničky vyrůstají řady hotelů. Zachovává si Kassiopi svou původní atmosféru malého rybářského přístavu. Řada místníh obyvatel se dosud stále živí rybolovem. Najdeme zde malé přístavní hospůdky s nabídkou ostrovních specialit, i převážně klasickou řeckou zástavbu nízkých domů.

Kassiopi

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kassiopi leží sevřené mězi dvěma poloostrovy a na skalnatém pobřeží kolem vesnice se skrýva řada malých písečých pláží. Najdeme však zde i velkou oblázkovou pláž, kam zavítá většina turistů. Pro ty je zde připravena také řada taveren nabízejících občerstvení. Milovníci sportů si navíc můžou vyzkoušet paragliding, vodní lyžování či potápění. V blízkosti pláže se nachází také tenisové kurty.

Zdejší okolí lze poznávat ze hřbetu koně, ze sedla motorek či z výšky téměř nebeské, tedy z nejvyšší hory Pantokrátor, která se přímo nad vesnicí zvedá do výše 906 m nad mořem. Z jejího vrcholu se každému naskytne výhled na celou srpovitou linii ostrova Korfu i na vzdálené albánské a řecké pobřeží.

Milovníci historie si můžou prohlédnout zbytky zdejšího opevnění. Původní pevnost, která zde stála, zničili Benátčané ve strachu, že by se snad mohla dostat do moci nepřátel.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Kassiopi i ubytování v Kassiopi.