Základní informace o Lefkadě

Lefkáda (řecky Λευκάδα) je jedním z Jónských ostrovů nacházejících se při západním pobřeží řecké pevniny. Má rozlohu 356 km² a najdeme jej mezi ostrovy Korfu a Kefalonie. S pevninskou Akarnánií je ostrov spojen umělou hrází a mostem. Na Lefkádě dnes trvale žije více než 21 000 lidí, je rozdělena do dvou krajů a šesti okresů a náleží k řecké prefektuře Lefkáda. Hlavním městem ostrova je město Lefkáda nebo též Lefkas ležící na severu ostrova. Vnitrozemí je velice hornaté a nejvyšší vrchol Stavrota dosahuje výšky přes 1000 m nad mořem.

Lefkada

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Díky bohaté zásobě spodních vod, je ostrov domovem mnoha středomořských druhů rostlin i živočichů. Název ostrova je odvozen z řeckého slova Lefkos, tedy bílý. Toto pojmenování si zasloužil díky velikým bílým skalám na jižním pobřeží.

Lefkáda bývá považována za jeden z nejkrásnějších Jónských ostrovů a svým návštěvníkům má jistě co nabídnout. Najdete zde 117 km pláží, tyrkysově modré moře, staré horské vesničky i životem pulzující centra měst a středisek plná barů, diskoték a nočních klubů. Na své si zde přijdou milovníci vodních sportů, jejichž nabídka je na ostrově více než bohatá, ale také milovníci výborné řecké kuchyně, historie a turistiky. Pokud se sem rozhodnete vydat, určitě nebudete zklamáni!

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky na Lefkadu i ubytování na Lefkadě.