Základní informace o Korfu

Ostrov Korfu je jedním z nejseverněji položených řeckých ostrovů a také největším ostrovem v Jónském moři. Hospodářství celého ostrova je závislé především na pěstování oliv a turistickém ruchu. A myslím, že nikdo z těch, co ostrov navštívili, by se tomu nemohl divit.

Korfu

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Díky své poloze na severozápadě Řecka je Korfu schopno naschromáždit za zimu velké množství podzemní vody, která pak během léta vyživuje neuvěřitelných 5,5 milionů zdejších olivovníků. Díky nim je Korfu považováno za nejzelenější ostrov celého Řecka. Jeho krásu poznalo i mnoho významných lidí. Gerald Durell píše o svém pobytu na ostrově ve své knize O mé rodině a jiné zvířeně. Jeho bratr Lawrence Durell se o Korfu zmiňuje v románu Prospero´s Cell. Tím nejslavnějším, kdo se však nechal krásou ostrova učarovat, je však bezesporu rakouská císařovna a česká královna Alžběta Bavorská zvaná Sissi. Její palác Achillion je dodnes ozdobou ostrova a velkým lákadlem turistů.

Hlavním městem celého ostrova je Kerkyra ležící na východním pobřeží. Její historické centrum je zapsáno na listině světového kulturního dědictví UNESCO a svým návštěvníkům nabízí netradiční pohled do minulosti ostrova. Najdeme zde mohutnou benátskou pevnost, neoklasické domy z doby nadvlády Britů i desítky typických řeckých kostelů. Tím největším a nejslavnějším je chrám svatého Spiridona, ve kterém jsou také uloženy ostatky patrona ostrova.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky na Korfu i ubytování na Korfu.