Základní informace o Vathy

Hlavním městem a správním střediskem řeckého ostrova Samos je od r. 1832 město Samos, nazývané také Vathy, podle jména chráněné přístavní zátoky Vathy. Město Samos se nachází na severovýchodním výběžku ostrova. Jako ve většině hlavních měst, i v Samosu-Vathy jsou soustředěny banky, lékárny, klenotnictví, butiky, také jsou zde ubytovací možnosti, hromadná autobusová doprava, krámky a markety s potravinami, oblečením, základními potřebami i suvenýry.

Vathy

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Nejrušnější část města je podél pobřežní promenády, nachází se zde centrální Pythagorovo náměstí, několik velkých kostelů např. metropolitní chrám - sídlo biskupství, římskokatolická katedrála, Muzeum sakrálního umění, významné Archeologické muzeum. Milovníci archeologie si mohou v Archeologickém muzeu prohlédnout velmi unikátní nálezy z naleziště Heraionu, kromě jiného mramorovou sochu mladíka – 4,8 m vysoké kúros nebo sochu ženy v nadživotní velikosti. Stará část města Vathy nabízí malebné uličky, tradiční domky vystavené ve svazích nad zátokou, množství malých obchůdků, taveren a kaváren.

Pláž střediska Samos je oblázková, nabízí plážový servis, v okolí je několik menších zátok a pláží, které nabízí soukromí. Pláž Psili Amos patří k více turisticky vybaveným, najdete zde možnost vodních sportů a širší nabídku služeb. Noční život hlavního města Samos je velký, najdete zde kluby a diskotéky, které fungují až do rána a lákají především mladé návštěvníky.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Vathy i ubytování ve Vathy.