Základní informace o Archangelosu

Město Archangelos nalezneme na východním pobřeží ostrova u silnice spojující města Rhodos a Lindos. Ačkoliv se nachází vzdušnou čarou pouze několik set metrů od moře, neleží město přímo na pobřeží, ale ve výšce 160 m nad mořem na opačné straně útesu. Z mořské hladiny tak není město vidět a zůstalo skryto zrakům pirátů. Dnes jej tento fakt chrání před přívalem turistů, kteří dají raději přednost destinacím přímo na pobřeží.

Archangelos

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V minulosti se město proslavilo hlavně výrobou vysokých bot. Dnes nás zaujme především svým klidem a tradičním charakterem řeckých měst. Na ulicích tu stále ženy nosí klasické řecké šátky a muži vysedávají v kafenionech na hlavní ulici.

Jméno dostalo město dle místního kostela z 19. století. Ten je zasvěcen archandělu Michaelovi a nabízí ukázku tradiční byzantské výzdoby. Nad městem se nachází také zbytky johanitského hradu vystavěného roku 1467. Z pevnosti se bohužel mnoho nezachovalo, přesto nikdo nebude litovat, pokud se sem vypraví. Z návrší se mu totiž otevře překrásný výhled na celé město a jeho okolí.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Archangelosu i ubytování v Archangelosu.