Zábava v Řecku

V Řecku na každém kroku narazíte na restaurace, taverny, bary, kavárny nebo diskotéky. V blízkosti se také většinou nachází obchody se suvenýry, šperky a oblečením. Krásná je také jen obyčejná procházka po promenádě, kde se můžete kochat sluncem a uklidňujícím šuměním vody. Na řeckých plážích se dá buď jen klasicky relaxovat a chytat bronz a nebo, pokud jste aktivní, tak můžete využít nabídky vodních sportů. Mezi nejzábavnější patří windsurfing, jízda na skútru, vodní paragliding nebo se můžete projet na vodních lyžích. Pro méně náročné jsou na většině pláží k zapůjčení také loďky nebo šlapadla. Velmi zajímavé je také potápění v řeckých vodách.

Řecko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Na některých místech si můžete zaplatit i potápěčský kurs nebo samostatný vodní ponor. Pokud rádi cestujete lodí a lákají Vás i jiná místa, než kde jste zrovna ubytovaní, není lepšího nápadu, než se jet podívat po řeckých ostrovech. Velmi oblíbené jsou okružní plavby a nebo výlety k modrým jeskyním s neuvěřitelně inkoustovou barvou moře. V zemi je poměrně dost aquaparků, které ocení zejména děti.

Většina taveren, restaurací, barů a diskoték otevírají až v pozdějších hodinách. Klasická řecká večeře totiž začíná kolem deváté večer a končí někdy v jedenáct. Do klubu je tedy nejlepší dorazit až o půlnoci nebo déle (všichni řekové totiž dodržují pravidelnou siestu, a tak jsou poté v noci čilý a vydrží se bavit do brzkých ranních hodin, nejlepší je se jim přizpůsobit a po dni proleženém na pláži si také dát alespoň hodinový odpočinek). Neočekávejte tedy, že se tu dodržuje noční klid.Vstup na diskotéky je většinou zdarma, zato za alkohol si zde připlatíte. Všichni řekové velmi rádi tančí a když se naučíte tanec „zorba“ budete v centru zájmu a uděláte veliký dojem. Neděle je většinou vyhrazena sportovním kláním a fotbalu.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Řecka, letenky do Řecka i ubytování v Řecku.